KADIN

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
13.936 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Kafes eğitimi verilirken, köpeğin kafesle ilk tanışma deneyiminde olumlu bir algı yaratılmalıdır. Burada da devreye sevdiği yiyecekler ve oyuncaklar girebilir.

Köpeği yiyeceklerle ya da ödülle kafese yönlendirerek içeri girmesi sağlanır. Kendisi içeri girdikten hemen sonra yine ödül verilip, bolca sevilip takdir edilir. Tekrar içeri girmesi için teşvik edilir ve hemen ardından çıkarılır. Bu çalışma kafeste kalma süresi arttırılarak devam eder. Negatif davranışlar yapılmamalı ya da kendi isteği dışında zorla kafese sokulmamalıdır.

Köpeği kafesten çıkarmak için sakin bir şekilde durması beklenmelidir. Havlaması ya da ağlaması bitene kadar beklenmeli, sakin bir şekilde durduktan sonra kafesten çıkarılmalıdır. Köpeğe; her ağladığında seni kafesten çıkarabilirim mesajı verilmemiş olur.

Yorumlar