KADIN

Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir?

Duygu Çınar Duygu Çınar Köpek Eğitmeni

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
19.924 kez izlendi
5 / 3.25 - 4 Oy
Gönder Sitene Ekle
Eğer köpeğiniz size uygun gelmeyen davranışlar yapıyorsa bunun mutlaka bir sebebi vardır. Köpekler için mutsuzluğunu ve öfkesini göstermenin tek yolu budur.

Köpek sahiplerinin sık rastladığı davranış problemleri; sürekli ve sebepsiz havlamak, yerleri kazmak, kendi kuyruğuna dönmek, sahibi yanındayken tuvaletini doğru yere yapıp, sahibi yanında değilken istenmeyen yerlere yapmak gibi davranışlardır.

Bunların sebepleri yetersiz eğitime ve egzersize dayalı sıkıntı ya da öfke olabilir. Köpeğin sahibiyle yetersiz vakit geçirmesinden dolayı, zihinsel bir durgunluğu olabilir. Ya da diğer insanlardan ve canlılardan uzun süre ayrı kalmasının getirdiği bir durum olabilir. Beslenme ya da sağlık sorunları da olabilir.

Bu sorunlar ufak eğitimlerle ve küçük tavır değişiklikleriyle çözülebilir. Köpeğin yaşıyla ya da sorunun derinliğiyle bağlı olarak, bazı sorunların çözüm süreci uzayabilir.

Çözüm için egzersizlerin önemi çok büyüktür. Çünkü enerjilerini koşarak, atılanları tutup getirerek, oynayarak ve öğrenerek vücudundan atan köpekler nadiren istenmeyen davranışlar gösterirler. Fakat enerjilerini doğru yere harcayamayan köpekler, enerjilerini daha farklı yöntemlerle atmayı tercih edebilirler.

Köpeğinizin başka köpeklerle karşılaşabileceği parklara ve yürüyüşlere giderek, köpek kulüplerindeki aktivitelere beraber katılarak, her gün köpeğinizin eğitimine 20 dakika ayırarak, onunla oyun oynayarak bir çok sorunun önüne geçebilirsiniz.

Yorumlar