KADIN

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
18.067 kez izlendi
5 / 5.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Bir köpeği saatlerce kafeste tutmak kulağa biraz zalimce geliyor ama köpekler için kafes o kadar korkunç değildir. Aksine kendilerini güvende hissettirir, kafes onlara huzur verir, orada yatıp uyuyabilirler. Kafes onların evidir. Kemiklerini ve oyuncaklarını kafeslerine götürürler.

Kafesin başka faydaları da vardır. Tuvalet eğitimine katkısı çok büyüktür. Köpeğinize göz kulak olamayacağınız zamanlarda, o süre boyunca kafeste tutabilirsiniz.

Köpek veterinere gittiği zaman muhtemelen kafeste kalacaktır. İlk deneyimini hastalanınca bir veterinerde kafese girmek olarak yaşarsa, sonrasında kafese karşı negatif bir algı oluşturabilir. O yüzden veterinere gitmeden önce kafese alıştırılması gerekir.

Kafes arabada da kullanılabilir. Bu hem sahibinin hem de köpeğin güvenliği için gereklidir. Tatile gittiğinizde siz yokken otel odasında herhangi bir sorun yaratmayacaktır.

Yorumlar