KADIN

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
19.240 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Her eğitimin amacı köpeğin ilk komuta eksiksiz ve zamanında itaat etmesidir. Bu yüzden yavruluktan itibaren köpeğe hareket sınırlarını öğretmek, toplu yaşam kurallarını öğretmek, insanların üzerine atlamaması gerektiğini, misafirleri rahatsız etmemesi gerektiğini, çağırıldığında gelmesi gerektiğini öğretmek gerekir.

Bu bir tercih meselesi değildir, köpek sahiplerinin bu komutları o köpeğe öğretmesi bir zorunluluktur. Bu yüzden insanların aklına eğitimli köpek dendiği zaman daha robotik, her denileni yapan köpekler geliyor. Öyle köpekler de var fakat o eğitim daha ileri başka bir eğitimdir.

Temel itaat köpeğin neyi yapıp neyi yapamayacağını köpeğe net bir şekilde anlatmaktır. Eğer eğitimine gerekli önemi vermezseniz ve köpeğinizin kendi kendine büyümesini izlerseniz muhtemelen birçok şeyi öğrenemeyecek ya da yanlış öğrenecektir. Dolayısıyla evinize misafir geldiği zaman köpeğinizi bir odaya kapatmanız gerekecektir ya da dışarıda sizi rahatsız edeceği için dışarıda beraber gezmek size zevk vermeyecektir. Ama eğer köpeğinizin eğitimine önem verirseniz, doğru sosyalizasyon ve doğru tekniklerle eğitim aldırılırsa köpeğinizle filmlerde gördüğünüz o özendiren ilişkiye sahip olabilirsiniz.

Yorumlar