KADIN

Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir?

Duygu Çınar Duygu Çınar Köpek Eğitmeni

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
21.622 kez izlendi
5 / 4.50 - 4 Oy
Gönder Sitene Ekle
Köpek sahibi olmadan önce kişinin kendisine "gerçekten bir köpek istiyor muyum?" sorusu yerine "o köpeği gerçekten mutlu edebilir miyim, ihtiyaçlarını karşılayabilir miyim?" sorusunu sormaları ve hayatlarında yapacakları değişiklikleri gözlerinin önüne getirmeleri gerekir. Çünkü bir köpek ihtiyaçlarını karşılayabilmek için sahibine bağımlıdır.

Beslenmesi bakımı eğitimi egzersizinin sahibi tarafından karşılanması gerekir. Bu da köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılamak için hayatınızın büyük bir bölümünü köpeğinizle geçirmeniz demektir. Bu yüzden kendinize sormanız gereken sorular sabahları köpeğiniz için ne kadar erken kalkabileceğiniz, eğitimine ne kadar zaman ayırabileceğiniz, onunla oyun oynayarak, dışarıda eğitim yaparak, ona egzersiz yaptırarak, enerjisini attırarak ne kadar vakit geçirebileceğinizdir. Çünkü köpekler her zaman yavruyken olduğu kadar tatlı, sevimli ya da daha az problemli olmayabiliyorlar. Büyüdükçe eğitim ve egzersiz ihtiyaçları yoğunlaşıyor. Bunun için de köpek sahibi olunmadan önce kendi hayat düzeninize ve köpeğin ihtiyaçlarının karşılanıp karşılanmayacağına da bakmak gerekiyor.

Köpek sahibi olmadan önce çevrenizde, arkadaşlarınızda, akrabalarınızda köpeği olan varsa onu ikna edip köpeğe bir hafta bakabileceğinizi söyleyebilir ve köpekle bir hafta vakit geçirebilirsiniz. Bu da size gerçekten bir köpekle birlikte yaşayıp yaşayamayacağınıza dair bir fikir verir.

Yorumlar