KADIN

Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir?

Duygu Çınar Duygu Çınar Köpek Eğitmeni

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
16.666 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışların başında, köpeğin yanında onun hoşuna gitmeyecek davranışlar yapmak ya da cezalandırmak için çağırmak bulunmaktadır.

Bunun dışında komutları çok sık tekrar etmek köpeğin size aldırış etmemesini öğretir. Köpekle ne kadar net iletişim kurulursa o kadar iyidir.

Köpeğe herhangi bir komut vermeden yalnızca adını tekrarlamak bu davranışlardan biridir. Bir odaya kapatmak ya da dışarıda bir yere bağlayıp yalnız bırakmak, köpeğinin genetik yapısının dışında beklentilere girmek, tutarsız davranmak eğitimi olumsuz etkileyecek davranışlardır.

Köpek eğitiminde otoritenin mutlaka sahibinde olması gerekir. Lider olduğunuzu ona ispatlamalı ve belirtmelisiniz.

Eğitim yaparken aşırı sert ya da öfkeli olunmaması gerekir. Çünkü doğru hareketi yapmaya çalıştığı zaman öfkeyi bırakıp, onu pozitif bir şekilde yüreklendirmek gerekir.

Yorumlar