KADIN

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
32.914 kez izlendi
5 / 1.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Köpek davranış çalışmaları köpeklerin 3 haftalıktan itibaren artık öğrenmeye başladıklarını gösteriyor. 7 haftalık olduklarında da bütün nörolojik gelişimleri tamamlanmış oluyor ve zihinleri bomboş oluyor. Orada da yapılması gereken o bomboş zihni doğru bilgilerle doldurmak. Yani köpeklerin eğitimlerinin 2 aylıkken başlaması gerekir, 6 aylık kanısı kesinlikle yanlıştır ve bütün yavrulara insanlarla yaşama kuralları, görgü kuralları ve hareket sınırlılıkları öğretilmelidir. Aksi takdirde eğitime ne kadar geç başlarsanız köpek için eğitim o kadar sıkıcı, sizin için de o kadar zor ve sabır isteyen bir süreç olacaktır.

Fakat yavru köpek eğitimi, yani "puppy training" çok hassas bir eğitim programıdır. Yavrudan hiçbir şekilde size itaat etmesini beklemeden, çok uç şeyler beklemeden ve hep pozitif bir ruh haliyle doğru yaptığı bir davranışı ödüllendirerek eğitim yapılması gerekir.

Köpek sahipleri köpeklerini kendileri eğitecekler ise bununla ilgili mutlaka faydalı kitaplar okumalı, seminerlere gitmeli ve doğru videoları izlemeliler. Benim önerim bir uzmandan eğitim alarak yavruya daha doğru, daha modern tekniklerle doğru komutları öğretmek.

Yorumlar