KADIN

Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi?

Duygu Çınar Duygu Çınar Köpek Eğitmeni

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
16.948 kez izlendi
5 / 3.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Bir köpekle yaşamaya başlamanın en sağlıklı başlangıç yolu, tabii ki bir uzmanla görüşmektir. Köpeklerin hangi davranışları neden yaptıklarını öğrenmek için, uzmanlarla bire bir konuşmak gerekir.

Çünkü bilinenin aksine köpek eğitimi, köpeğe sadece otur, yat komutlarını öğretmek değildir. Bu hiç bir zaman yeterli olmaz.

Köpekle sahibi arasındaki sürü - lider ilişkisinin mutlaka oturtulması gerekir ki, sahibin de köpeğin de kafası net olsun. Bu nedenle ilk kez köpek sahibi olacak insanlar için, bir uzmandan yardım almak çok önemli bir durumdur.

Sahibi köpeği kendisi eğitecek ise, köpek eğitimiyle ilgili faydalı kitaplar okuyabilir, seminerlere katılıp bilgiler alabilirler.

Eğitimde pozitif - negatif dengesinin çok iyi olması gerekir. Bunun için de doğru tekniklerin bilinmesi gerekir. Fazla pozitif köpeği şımartabilir ve kontrolü zor bir duruma sokabilir. Fazla negatif de köpeği ezer, bastırır ve eğitime karşı isteksizleştirebilir. Bunun dengesinin ya çok iyi öğrenilmesi, ya da köpeğin bir uzmana eğitilmesi gerekir.

Yorumlar