KADIN

21.530 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Diyet kesinlikle kişiye özel olmalı ve bireysel düzenlenmelidir. Kişiye uygun diyet hazırlanmasında kan tahlilleri çok önemli bir bulgudur.

Doktora danıştıktan sonra, gerekli kan tahlillerini yaptırıp, herhangi bir akut ya da kronik hastalığın olup olmadığının belirlenmesi gerekir. Kullanılan ilaçlar, yaşam koşulları, sevilen ve sevilmeyen yiyecekler, uyku saatleri bile diyetin düzenlenmesi için çok önemli bir faktördür.

Diyet elbise gibidir, kişinin üstüne mutlaka uyması gerekir yoksa çok uzun süre uygulanamaz ve başarısızlıkla sonuçlanır. Başkasının elbisesini giyince rahatsız olmakla başka birinin diyetini yapmak aslında aynı şeydir.

Diyet düzenlenirken en önemli faktörler, kişinin sağlık durumu ve mevcut diyetin yaşama nasıl adapte edileceğidir. Çünkü kişi kesinlikle süt içmekten hoşlanmıyorsa, beslenme programında süt olması onu daha çok zorlayacak ve kısa sürede diyetten sıkılmasını sağlayacaktır. Bunun alternatifleri bulunabilir.

Kişinin karakterinden, sosyal yaşamına kadar tamamı beslenme programını etkiler. Bunların hepsini düşünerek tasarlanmamış bir diyet başarısız olmaya mahkumdur.

Yorumlar