KADIN

12.544 kez izlendi
5 / 1.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Hiç bir besine mucize diyemeyiz. Fakat bilimsel olarak yapılan çalışmalarda, bazı besin ve bitkilerin diğerlerine göre zayıflamaya daha fazla yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Bunların ilki yeşil çaydır. Günde iki üç kupa içilen yeşil çayın, metabolik hızı yüzde 1-2 kadar arttırabileceğine dair bilimsel veriler vardır. Bunun dışında kırmızı pul biber, metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olduğu kanıtlanmış bir baharattır. İçerdiği kapsaisin isimli pigment sayesinde vücut ısısını yükseltir, buna bağlı enerji yakımı artar.

Metabolizma hızlandırıcı besinler arasında proteinin çok önemli bir yeri olduğu kanıtlandı. Et, balık, süt, yoğurt gibi besinleri her öğüne azar azar da olsa ilave edersek, sindirim süresi vücutta çok daha uzun sürdüğünden ötürü, metabolizma hızlanır ve zayıflamaya yardımcıdır.

Fakat piyasada seneden seneye değişen bitki tabletleri kesinlikle zayıflatıcı etkiye sahip olan şeyler değildir. Çünkü hiç bir besin mucize değildir. Önemli olan günlük besinlerle ve içeceklerle alınan toplam kilori, fiziksel aktivitelerle harcanan kilori miktarıdır.

Eğer kan bulgularında herhangi bir bozukluk, zayıflamaya engel olan bir hormon yüksekliği varsa, o zaman hiç bir bitki ve içecek zayıflatmayacağı gibi sadece bir diyet programıyla da başarı alınamaz.

Yorumlar