KADIN

98.036 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Kıl tekniği ile kaş yapımının kalıcılığı, cildin doğal yenilenme süresiyle alakalıdır. Cilt tipi de bunda çok büyük bir etkendir. Eğer kişi yağlı bir cilde sahipse, kıl tekniği ile yapılan kaşın kullanım ömrü biraz daha kısa olabilir. Ama ortalama 2 yıl ciltte kalır. İki yıl sonra boya ciltten tamamen atılır. Bu da makyajı, değişen moda anlayışına göre yeniletme şansı sunar.

Kaş kontürü kullanırken renk açılmaya başlayacaktır. Eğer bir yıl sonunda şekilde memnunsanız, rötuş yaptırarak işlemin süresini daha uzun hale getirebilirsiniz.

Kıl tekniğiyle kaş yapımı sonrasında, önerilen bakım kremi gün içerisinde birkaç defa tekrar edilerek 4-5 gün boyunca kullanılmalıdır. Bir hafta boyunca hamam, sauna ve çok sıcak su ile banyo yapılmamalıdır. 24 saat boyunca kaşlara su değdirilmemesi gerekir. Solaryuma girilecek ise mutlaka kaşlar kapatılmalıdır. Kaşlar güneşten korunmalıdır, fakat işlem her mevsimde rahatça yapılabilir.

4-5 gün boyunca krem sürüleceği için kaşa herhangi bir boya veya kalem uygulaması yapılamaz. Ama sonrasında isteğe göre kaş kalemiyle uygulamalar yapılabilir.

Yorumlar