KADIN

122.350 kez izlendi
5 / 4.60 - 15 Oy
Gönder Sitene Ekle
En üst tel boştayken 'sol', ikinci tel boştayken 're', üçüncü tel boştayken 'la' ve en alt tel boştayken 'mi' sesini vermektedir.
1. Adım
Üst teldeki notalara basın
İşaret parmağınızı; başında yaklaşık iki parmak boşluk bırakarak üst telin üzerine yerleştirip 'la' notasına, işaret parmağınızın iki parmak ilerisine orta parmağınızı yerleştirerek 'si' notasına, orta parmağınızın hemen yanına da yüzük parmağınızı yerleştirerek 'do' notasına basın.
2. Adım
İkinci telde bulunan notalara basın
İşaret parmağınızı; başında yaklaşık iki parmak boşluk bırakarak ikinci telin üzerine yerleştirip 'mi' notasına, işaret parmağınızın hemen yanına orta parmağınızı yerleştirerek 'fa' notasına, orta parmağınızın yaklaşık iki parmak ilerisine de yüzük parmağınızı yerleştirerek 'sol' notasına basın.
3. Adım
Üçüncü telde bulunan notalara basın
İşaret parmağınızı; başında yaklaşık iki parmak boşluk bırakarak üçüncü telin üzerine yerleştirip 'si' notasına, hemen yanına orta parmağınızı yerleştirerek 'do' notasına, orta parmağınızın yaklaşık iki parmak ilerisine de yüzük parmağınızı yerleştirerek 're' notasına basın.
4. Adım
En alt telde bulunan notalara basın
En altta bulunan tele hiç boşluk bırakmadan işaret parmağınızı yerleştirerek 'fa' notasına, işaret parmağınızın yaklaşık iki parmak ilerisine orta parmağınızı yerleştirip 'sol' notasına, orta parmağınızın hemen yanına da yüzük parmağınızı yerleştirerek 'la' notasına basın.
UYARI
Tellere parmağın etli bölümüyle değil ucuyla basılmalıdır. Aksi halde parmaklarınız diğer tellere temas edeceği için doğru sesi çıkaramazsınız.

Yorumlar