KADIN

3.551 kez izlendi
5 / 4.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Kapsamlı kromozom taraması, mevcut genetik tanı tekniklerinin şu anki en üst versiyonudur. Bu başarılı bir tedavi için tek başına yeterli değildir.

Başarılı bir genetik tanı ve tüp bebek tedavisinde bir kaç aşama vardır. İyi embriyo gelişimi sağlanmalıdır. Çünkü yapılan işlem sonrasında embriyoların gelişimlerine de sıkıntı yaratmamak zorunludur.

Şu anki mevcut yaklaşımımız, embriyoları blastokist adı verilen rahime tutunma aşamasına kadar büyütebilmek ve bu aşamadaki embriyolardan örnek alarak genetik olarak incelemektir.

Yapılan çalışmalar embriyonun rahime tutunma sürecini de bir nebze kaçırmaya sebep olabilir. Ek olarak kapsamlı kromozomal tarama uygulanacaksa, embriyoların iyi şekilde dondurulup çözülmesi gibi de bir programın olması lazımdır.

Kapsamlı kromozal tarama tekniğindeki başarı, iyi simülasyona, embriyo gelişimine, uygun biyopsiye, doğru tanıya ve özellikle çok iyi bir dondurma çözme programının olmasına bağlıdır. Bu programlardaki aksaklıklar, kapsamlı kromozal tarama ile olabilecek başarı oranlarını bir ölçüde azaltmaktadırlar.

Yorumlar