KADIN

23.709 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Normalde kan grubuna, cinsiyete göre diyet gibi kavramlar yoktur. Fakat yapılan araştırmalarda, kişinin kan grubuna göre bazı besinleri daha fazla sevdiği gerçeği ortaya çıkmıştır.

Örneğin; 0 kan grubuna sahip olanlar daha fazla protein gıdaları severken, başka bir kan grubuna sahip olanlar daha çok sebze sevebilirler. Kan grubuna diyet diye bir şey yoktur, çünkü kan grubuna göre diyette kişiler belirli yiyecekleri seçerler. Bu da tek tip beslenmeye döner.

Temel besin grupları süt ürünleri, et ürünleri, sebze, meyve ve tahıllar kişinin kan grubuna göre diyetten çıkartılabilir. Bu tür diyetlerin uzun süre yapılması, başta vitamin ve mineral yetersizliklerine yol açar. Daha sonra saç, tırnak sağlığını etkiler. Çok uzun dönemde böbrek ve karaciğer fonksiyonlarına zarar verebilir.

Bu nedenle bütün besin gruplarının içinde yer aldığı kişiye özel düzenlenmiş diyetler uygulanmalıdır. Bunun dışındaki diyetler kısa dönemli bir sorun çıkarmasa bile, verilen kilonun geri alınmasına ya da uzun dönemli olarak sağlık sorunlarının yaşanmasına sebep olabilir.

Yorumlar