KADIN

53.401 kez izlendi
5 / 3.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Öncelikle cilt temizleme losyonuyla temizlenmelidir. Ardından dezenfektan ile o bölge tekrardan dezenfekte edilir.

Kaş şekli belirlenmeden evvel o bölge uyuşturulur. Uyuşturulduktan sonra kaş çizilir, ardından kişiye nasıl bir kaş yapılacağı gösterilir. Çünkü uygulama sonrası sonuç bu şekilde çıkacaktır. Aynı şekilde üzerinden geçilmelidir. Bunun için yapacak uzman çok önemlidir.

Cihaz çalıştırılarak nemli bir pamuk üzerinde denenir. Ardından kullanılacak pigment boya iyice çalkalanır. Ten, göz ve saç rengine uygun olarak boya belirlenir.

Hazırladıktan sonra mikro steril olan iğne ucu makineye geçirilir. Herkese uygun tek kullanımlık iğne olması çok önemlidir.

Cihaz çalışır durumdayken iğne boya kabında yaklaşık 5 saniye kadar tutulur. Boya alınır, bir pamuk üzerinde denendikten sonra kalıcı makyaja başlanabilir.

Kalıcı kaş makyajı tekniğinde iki teknik kullanılmaktadır. Bir tanesi dolum tekniği, ikincisi ise kıl tekniğidir. Dolum tekniğinde seyrek kaşlı olan kişilerin kaşlarının araları kalıcı makyaj tekniğiyle doldurulur.

Kıl tekniği yapılacak kişilerin kaşlarının aralarına kıllar çizilir. Bunun için kıl yapısı ve boşluğu çok önemlidir. Dolum tekniği kıl tekniğine göre daha uzun süreli kullanılır, çünkü dolum şeklinde yapılır. Kıl tekniği ise kıllar çizileceğinden dolayı toplamda 7-8 ay civarı kullanılır.

Kişilerin en çok tercih ettiği uygulama dolum tekniğidir.

Yorumlar