KADIN

11.380 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Öncelikle ayaklar omuz hizasında olmalı, biraz dışa doğru çapraz olmalıdır. Vücudunuzu ne kadar rahat bırakırsanız, o kadar rahat ilerlersiniz. Bir topla başlanır, öncelikle topu çok rahat tutmak gerekir. Ellerimin üzerinde bir kutu olduğunu hayal ederim ve topu orta noktaya atarım. Hayalimde gördüğüm noktayı vurmaya çalışıyorum. Çok alçak ya da yüksek olmamalıdır. Bir süre kolları ve kasları bunu doğru atmaya alıştırıyoruz.

Arkasından iki topa birden geçebiliriz. Başta yaptığımı yapıyorum, bir topu atarken diğer topu da elden çıkartıyorum. Aynı anda atmıyorum, kendi kendinize ritm tutabilirsiniz. Bir süre hep sağ elden çıkardıktan sonra, sol elden çıkarmaya başlanmalıdır. Böylelikle iki elden çıkarmaya alışabilirsiniz. Buna alıştığınız zaman üçüncü top devreye girecektir. Buna pratik yapa yapa alışabilirsiniz.

İki topla yaptığımız gibi sol ve sağdaki toplar elden çıkarılır. Arada verilen boşlukta üçüncü top elden çıkarılır. Topları düşürmekten korkmayın. Düşürmeden doğru tutmayı öğrenemezsiniz. Her zaman iki top olan elinizle başlamalısınız. Kollarınız aşağıda olmalı, dirseği vücudunuza yapıştırmamalısınız.

Yorumlar