KADIN

24.159 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
İlk başta paint pot denilen makyaj bazları uyguluyoruz. Bunlar gözü tamamen kapatıyor ve waterproof hale getiriyor. Daha sonra makyaj uygulamasını yaptığımızda her şey çok daha net gözüküyor.

Bunun için ilk etapta çok az üründen alıyoruz. Sürünmesi gereken 3 nokta var. İlk olarak kirpik dibi sonra kaş altı daha sonra da göz pınarına sürüyoruz. Buraya sürerek homojen bir şekilde yayıyoruz. Toprak tonu için iki tane kahve tonlarında far tercih ediyoruz. Fırçayı dik tutarak kirpik diplerine tampon yaparak oturtuyoruz. Gözün bittiği noktaya daha çok sürüyoruz. Kirpik dibine hiç dokunmuyoruz. Gölge bölgesine daha yoğun sürüyoruz. Sürdüktren sonra göz pınarı ve kaş altını aydınlatıyoruz. Ürünü azar azar alın.

Far uygulamasından sonra beyaz kalem sürüyoruz. Eyelinerde özen göstermemiz gereken nokta; göz pınarı ve göz bitimine çok ince ve net bir çalışma yapmak.Kirpik diplerinde beyazlık gözükmemesi gerekiyor. Çok az yapıştırıcıyı kirpik dibine sürüyoruz. Daha sonra fırça ile hafif bir derinlik veriyoruz. Alt göze fırça ile farı yediriyoruz. Aydınlatıcı ile gözü kaldırıyoruz. İnce bir eyeliner uygulaması yapıyoruz. En son maskara uyguluyoruz. Altlara yanlara doğru sürüyoruz. Kirpik diplerine tampon hareketlerle maskarayı oturtabilirsiniz. Alt kirpiklere de uygulama yapıyoruz. En son göz pınarı ve kaş altına küçük dokunuşlar yaparak makyajı tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar