KADIN

9.792 kez izlendi
5 / 2.50 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
İntihar çeşitli şekillerde günümüzde görülmektedir. Kişiler kimi zaman birilerine ders vermek, intikam almak, kötü hissettirmek için intihar girişiminde bulunabilir. Kimi zaman da çaresiz hissettiği durumlarda hayatına son vermek isteyebilir.

Kişi isteklerinin gerçekleşmesini sağlamaya çalışıyorsa bu durumda da bir çaresizlik durumundan bahsedilebilir. Çünkü amacına ulaşmak için başka bir yöntem bulamayan kişi, hayatını da tehlikeye atacak bir yönteme başvurur. Bu durumdaki kişinin neye ihtiyacının olduğunun değerlendirilmesi gerekir. Bu ihtiyaçlar bazen çocuksu olabilir, o yüzden gerçekten sorumluluğu alıp ihtiyaçları için çabalaması sağlanmalıdır.

Bir insan gerçekten intihar girişiminde bulunduysa, bu noktada onun çaresizlik duygusuna yoğunlaşmak gerekir. Çünkü bu kişiler içlerinden çıkamayacakları bir durumda oldukları için, çözümün ölüm olduğuna inanırlar. Ancak mutlaka farklı çözüm yolları vardır. Çoğu zaman bu kişilerin psikolojik rahatsızlıkları da olduğu için kendilerini çok daha fazla çaresiz hissederler.

Yorumlar