KADIN

14.336 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
İmplant yerleştirilmesi işlemi genellikle lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ama bazı hastalar çok ürktükleri için uyutularak da implant yapılabiliyor.

Lokal anestezi yapıldığında hastanın herhangi bir ağrı ya da acı duyması söz konusu değildir. Hastanın maksimum hissedeceği anestezi yapılırken kullanılan iğnenin diş etine girmesidir.

Dental iğnelerde çok ince ve iğnenin etrafında kaygan bir materyal olduğu için hastalar neredeyse onu da hissetmiyorlar. Bir çok diş hekimi genel olarak lokal anestezi uygulamadan önce bölgeyi sprey ya da kremle uyuşturduğu için, iğnenin girdiği hiç hissedilmiyor.

İmplant yaptırmak çoğu zaman diş çektirmekten acısız bir işlemdir. Diş çekilirken bölgede enfeksiyonlar, zor dişler ve kırık kökler olabilir. Dolayısıyla diş çektirmek implant yaptırmaktan zor.

İmplant yaptırılması esnasındaki acının ötesinde, implant yaptırdıktan sonra ağrılar oluşabilir. Genellikle hassas ve küçük çalışıldığı için hastalarda yüzde 90 oranında ağrı hissedilmiyor.

İmplant neticede yapay bir kök olduğu için, kendi dişiniz gibi kullanabileceğiniz bir parçadır. Hiç bir rahatsızlık vermemektedir.

Yorumlar