KADIN

3.195 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Hipnoza akıl sağlığı yerinde olan herkes girebilir. Akıl sağlığı yerinde olmayanlar da girebilir, algı ve iletişimde bir akıldan bahsedilemediği için, bu konuda çok bir şey söylenemez.

Bunaklara, akıl sağlığı yerinde olmayan insanlara hipnoz uygulaması yapılmaz. Hipnoza girmek bir fayda vermediğinden dolayı bu yapılmaz. Yüzde 5 civarında hafif düzeyde, yüzde 15-25 civarında orta düzeyde, yüzde 25-30 civarında derin düzeyde, yüzde 15 civarında da çok derin düzeyde herkes hipnoza girebilir.

Sağlıklı, akıllı, entellektüel her insanın hipnoza girebileceği rahatlıkla söylenebilir. Entellektüel, zekasını pratiğe döken insanlar daha kolay hipnoza girmektedirler. 'Ben rahat hipnoza girerim' iddiasında bulunan insanlar, hipnoza karşı genellikle daha dirençli olurlar. Yine de insanlar hipnoza kolaylıkla girebilirler.

Hipnoz, zaten doğal olarak yaşanan bir durumdur. Kişi günlük hayatında dalgınlık durumunda aslında hipnozdadır. Hipnozitörle beraber yapılan çalışmalar ve suni yöntemlerle trans haline dönüştürülür. Dolayısıyla herkesin hipnoza girdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorumlar