KADIN

7.465 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Hazımsızlık birçok hastalık şikayetiyle ortaya çıkabilir. Bunlar reflü gibi yanma, ekşime, kaynamadan ülser gibi ağrılara, gerçekten hareket bozukluğu, şişkinlik ve gazdan olabilir.

Yeme içme, diyet ve yaşam alışkanlıklarındaki değişiklikler, rahatlıkla midede şikayetle sonuçlanabilir. Yaz meyveleri daha çok hazım problemleri yapabilir. Turunçgil mevsiminde daha çok reflü şikayeti olabilir. Dolayısıyla yeme içme alışkanlıkları, pişirme, yağlı kızartma, gece geç yeme alışkanlıkları, çok alkol ve sigara tüketimi gibi birçok tablo, midede ağrı, yanma ve şişkinlikle karşımıza çıkabilir.

Bunların dışında mideyi etkileyen romatizmal, damarsal, bağ dokusunu tutan hastalıklar, hormon bozuklukları sindirimi direkt etkileyen olaylardır. Dolayısıyla birçok hastalığın hazımsızlıkla karşımıza çıkacağını asla unutmamamız gerekir.

Hazımsızlığa birçok sistemik hastalık, yaşam alışkanlıkları, fiziksel aktivite, stres neden olabilir. Önemli hastalıkların altta yatabileceğini unutmamalı ve mutlaka önceden adımlar atılmalıdır.

Yorumlar