KADIN

21.401 kez izlendi
5 / 4.00 - 3 Oy
Gönder Sitene Ekle
Çorba Tarifleri - Harira (Fas) Çorbası Tarifi: Harira (Fas) çorbası yapımı için, ilk başta dana bonfile kuşbaşı şeklinde doğranır. Daha sonra tencerenin altı yakılır, zeytinyağı ilave edilir. Tenceredeki yağ yeterli ısıya geldiği zaman dana bonfileler yağa ilave edilir, kavurma işlemine devam edilir.

Bonfileler kavrulurken diğer tarafta soğan doğranır ve etin içine ilave edilir. Malzemeler kavrulurken havuç ve kereviz doğranabilir. Ardından tencerenin içerisine katılır. Sebzeler kavrulurken diğer tarafta tel şehriye kavrulabilir.

Etler ve sebzeler kavrulduktan sonra biber salçası ilave edilir. Sarımsakların yanmaması için katı sebzelerden sonra sarımsakları doğrayıp içine ilave etmek gerekir. Ardından kerevizler doğranır ve çorbanın içine ilave edilir. Sebzeler piştikten sonra bir gün önceden haşlanan nohut içerisine ilave edilir. Daha sonra mercimek eklenir. Zerdeçal, kimyon ve tarçın çorbanın kavurma aşamasında içine katılır. Daha sonra çorbanın suyu katılır. Bir porsiyon için yaklaşık 4 su bardağı kaynamış su ilave edilir.

Sebzelerin pişme aşaması tamamlandıktan sonra en son olarak kavrulan tel şehriye ilave edilir. Son olarak deniz tuzu ilave edilir ve 15 dakika sonra servise sunulur.

Yorumlar