KADIN

8.669 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Hamilelikte reflü tedavisi yapmadan önce etkenleri ortadan kaldırmak gerekir. Reflüye yol açabilecek en temel etkenlerden bir tanesi, yemek yedikten sonra hemen yatmaktır. Zaten yemek yedikten sonra mide asidi salgısı arttığı için, yatınca tabii ki asit daha fazla kaçacaktır.

Mideyi çok fazla doldurmamak gerekir. Az az ve sık yemek reflü açısından önemli bir etkendir. Çok fazla yemek yendiğinde basınç çok fazla olduğu için, mideden yemek borusuna asit kaçağı tabii ki daha fazla olacaktır.

Mide yanmasını tetikleyen gıdalar; portakal suyu, simit, poğaça gibi besinlerdir ancak kişiden kişiye değişir.

Eğer bunlarla hayat kalitesi yeterince düzelmemişse, o zaman artık yangın söndürücü olarak tabir edebileceğimiz ilaçları kullanabiliriz. Yangın söndürücü ilaçlar tabii ki midede asidi nötralize eden tablet ve şuruplardır. Doktor önerisine göre çok rahatlıkla kullanılabilir. Ancak şurupların bir kısmında alkol bulunduğu için doktora mutlaka danışmak gereklidir.

Bunlar da çözüm olmuyorsa, bu sefer de asidi azaltıcı ilaçlar kullanmak gerekir. Asit salgısını azaltacak ilaçlar da doktor önerisiyle hamilelikte kullanılabilir.

Ancak tedavi ancak hamilelik reflüsünden emin olunduğu zaman yapılmalıdır.

Yorumlar