KADIN

51.487 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Pilatesi destekleyen egzersizler, özellikle simetrik olan egzersizlerdir. Herkesin yapabileceği egzersizlerin dışında, profesyonel olarak geçmişte yapılan bazı egzersizlerin devamı da olabilir.

Bunların içerisinde en başta gelen egzersizlerden bir tanesi yüzmedir. Yoga, devam edilebilecek en önemli çalışmalardan biridir, çünkü pilatesi destekleyen bir içeriğe sahiptir.

Düzenli yürüyüş, daha önceden yapılma alışkanlığı olmasa dahi, hamilelik döneminde kazanılması gereken bir alışkanlıktır.

Emniyetli olmak kaydıyla bisiklete binilebilir. Bu bisikletler, evde kullanılan tarzda egzersiz bisikletleri olabilir. Daha önceden bisiklet kullanılma alışkanlığı varsa, tedbirli olmak kaydıyla bisiklete binmeye devam edilebilir.

Simetrik yapılan egzersizler, vücudun iki tarafının, kolların ve bacakların kullanıldığı egzersizlerdir. Pilates bizim simetrimizi arttırmaya yönelik bir rehabilitasyon sistemidir. Kişi önceden tenis, golf gibi sporları yapıyorsa, bunlar asimetrik egzersizlerdir.

Hamilelik dönemi, vücudun ağırlık sisteminin değiştiği bir dönem olduğu için, vücutta tek tarafın fazla kullanılması omurgaya binen yükü arttıracağından, asimetrik egzersizleri hamilelik sürecinde çok fazla kullanmamakta fayda vardır.

Kişi hamile kalmadan önce bu egzersizleri yapıyorsa, elbette kontrollü biçimde devam edebilir. En azından pilates yaparak bu süreci desteklemesinde fayda vardır.

Yorumlar