KADIN

8.236 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Anne adayı adet gecikmesi olduğu dönemde bilmeden ilaç kullanmış olabilir. Bu tür durumda bize danıştıkları zaman, bir takım referanslara başvururuz. İlacın kullanım şekli, dozu, süresi ve hangi ilacın kullanıldığı öğrenilir. Ancak çoğu ilacın da bu dönemde zarar vermediğini söyleyebiliriz. Anne adayının, doktorun onayını alarak buna karar vermesi lazımdır.

Anne adayı, hamilelik başlamadan önce kullandığı ilaçları sürdürmek zorundadır. Tiroit, kalp, epilepsi, şeker hastalığından dolayı ilaç kullanıldığı durumlarda, hamilelikte devam edilip edilmeyeceğine karar vermek için branş doktoruyla konuşulması gerekir.

Hamilelikte ortaya çıkan bir hastalık veya belirti durumunda kullanılması muhtemel ilaçlar vardır. Çok sayıda durum olabilir, bunlar arasında en sık görüleni mide yanması, baş ağrısı, çeşitli ağrılar, enfeksiyon hastalıkları gibi hastalıklardır. Bunlarda kullandığımız ilaçlar, bebeğe hiçbir şekilde zarar verme ihtimali olmayan ilaçlardır, bunları ona göre seçeriz.

Hamilelikte yaşanabilecek her tıbbi durum için kullanabileceğimiz ilaçlar vardır. Ancak buradaki temel prensip, anne adayının doktoruna danışarak bu ilaçları kullanmasıdır.

Yorumlar