KADIN

7.030 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Hamilelikte pilates egzersizlerine başlandıktan sonraki süreç düşünüldüğünde, anne adayları yorgunluk hissetmeye başladıysa pilates egzersizleri dahil bütün egzersizleri durdurmasında fayda vardır.

Çünkü yorgunluk aynı zamanda bir alarmdır. Bu durumlarda anne adayı, kendi oto kontrolüyle egzersizleri durdurmalıdır.

Doktor kontrolü uygulanması gereken durumlar vardır. Mesela anne adayı vajinal kanama yaşayabilir. O zaman egzersizleri durdurması gerekir.

Anne adayı tansiyon sorunları yaşamaya başladıysa, pilates egzersizlerine ara vermesinde fayda vardır.

Ani baş dönmeleri ve ani spazmlar yaşandığı takdirde, içinde bulunulan egzersizler durdurulabilir ama onun dışında sürekli bir kasılma varsa, pilates egzersizlerine bir müddet ara vermede fayda vardır. Anne adayının mineral destekleri alması gerekebilir.

Erken doğum riski var ise yine egzersizlere ara verilmelidir.

Hamilelik döneminde annenin suyu ara ara gelebilir. Böyle bir durumda doktora haber verilmesi ve egzersizlere ara verilmesi gerekir.

Anne adayı daha önce tekrarlanan düşük hikayelerine sahipse, daha dikkatli davranılması gerekir. Egzersizleri, yürüyüşler ve çok hafif belirli omurga hareketleriyle sınırlandırması gerekebilir.

Genel olarak söylenen uyarı, çoğul gebeliklerde egzersiz yapmamakta fayda olduğudur. Ama gebeliğin ikiz olduğu zaman yine de egzersizlere devam edilmesinde fayda vardır. Çünkü çoğul gebelik olduğunda, karın daha fazla büyüyecek ve omurgaya daha fazla yük binecektir.
Hamileliğinde verdiği destekten dolayı Sn. Sezen Evirgen Öğücü'ye teşekkür ederiz.

Yorumlar