KADIN

16.958 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Anne adaylarının en çok merak ettikleri sorulardan biri de, alışveriş merkezlerine, ofislere ve havalimanlarına girerken, güvenlik taramalarının bebeğe zararı olup olmadığına ilişkindir.

İçerisinden çantalarımızı geçirdiğimiz güvenlik araçları X ışınıyla çalışır. Biz bunlardan geçmediğimiz için bize herhangi bir zararı yoktur. Çünkü bu genellikle dışa radyasyon vermeme şeklinde korunmuştur.

İkinci güvenlik aracı, içinden geçtiğimiz güvenlik kapılarıdır. Bunlar da X ışını değil elektromanyetik dalga ile çalışırlar. Bir anlamda metal dedektöre sahiptirler. Bunlardan geçme esnasında bebeğe bir zarar söz konusu olamaz.

Üçüncü güvenlik tarama cihazı da, güvenlik görevlilerinin elinde bulunan ve vücut taraması yaptıkları cihazlardır. Bunlar da yine elektromanyetik prensibe göre çalıştığı için, anne adaylarına bir zarar vermesi söz konusu değildir.

Ancak ülkemizde genelde küçük çocukların ve hamile olduğunu söyleyen anne adaylarının geçmesine ve alternatif yöntemlerle güvenlik taraması yapılmasına zaten izin verilmektedir. O yüzden, anne adayı bebeğe bir zarar gelebileceği konusunda çok rahatsız oluyorsa, güvenlik görevlisine bunu belirtebilir.

Yorumlar