KADIN

Genital siğil (HPV) tedavisinde hangi anestezi kullanılır?

Murad Çeltik Op. Dr. Murad Çeltik Üroloji Uzmanı

Genital Siğil (HPV)

1 Genital siğil (HPV) nedir? 2 Genital siğil (HPV) belirtileri nelerdir? 3 Genital siğil (HPV) nasıl bulaşır? 4 Genital siğil (HPV)tanısı nasıl konulur? 5 Genital siğil (HPV) tedavi yöntemleri nelerdir? 6 Genital siğil (HPV) için aşı kimlere uygulanmalıdır? 7 Kadınlarda ve erkeklerde genital siğil aşısı (HPV aşısı) gerekliliği nedir? 8 Genital siğil (HPV) ortaya çıkmasını kolaylaştıran durumlar nelerdir? 9 Erkeklerde genital siğil (HPV) tedavisi nasıldır? 10 Genital siğil (HPV) varlığında çiftlerin yapması gerekenler nelerdir? 11 Genital siğil (HPV) ne tür sorunlara yol açabilir? 12 Genital siğil (HPV) tekrarlar mı? 13 Genital siğil (HPV) tedavisinde hangi anestezi kullanılır? 14 Genital siğil (HPV) tedavi sonrası yapılması gerekenler nelerdir? 15 Genital siğil (HPV) tedavisi sonrası ne zaman banyo yapılabilir? 16 Erkeklerde tedavi edilmeyen genital siğil (HPV) ne tür sorunlara yol açabilir? 17 Erkeklerde genital siğil (HPV) tespit edildiğinde eşinde ne tür testler yapılmalıdır? 18 Sünnetin genital siğil (HPV)’de koruyuculuğu var mıdır? 19 Genital siğil (HPV) vücudun hangi bölgelerinde görülür? 20 Genital siğil (HPV) tekrarını önlemek için neler yapılabilir? 21 Genital siğil (HPV) aşısı hangi yaş aralığında yapılmalıdır? 22 Genital siğil (HPV) aşısı erkeklere yapılması gerekir mi? 23 Genital siğil (HPV) tedavi edildikten sonra aşı yapılır mı? 24 Genital siğilde(HPV) prezervatif kullanımı koruyuculuk sağlar mı?
5.153 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Genital siğil (HPV) tedavisinde genel olarak lezyon ulaşabilir bir bölgede ise lokal anestezi yapılır.İnsülin iğnesi ile cilt altına anestezik madde uygulanarak bölge uyuşturularak yapılır.

Eğer lezyon penisin iç kısmındaysa lokal anestezi uygulanamayacağı için genel anestezi uygulanması gerekir.

Bayanlarda da lezyonun rahim içindeki lezyonlarda lokal anestezi kolaylıkla yapılabilirken eğer lezyonlar çoğalmış ise genel anestezi uygulanır.

Yorumlar