KADIN

301.756 kez izlendi
5 / 4.00 - 13 Oy
Gönder Sitene Ekle
İhtiyaç Listesi
  • Tüp boya
  • Oksidanlı sıvı
  • Eldiven
  • Tarak
  • Boya sonrası bakım kremi
  • Havlu
  • Gazete kağıdı
  • Vazelin
  • Boya öncesi bakım kremi
Siz de bakımı ve değişimi seviyorsanız, saçlarınızı evinizde kendi kendinize boyayabilirsiniz.
1. Adım
Boya seçin
Renk konusunda karar verip boya seçiminizi yapın. Boyayı aldıktan sonra, ambalajın üstünde yazan renkle içindeki rengin aynı olup olmadığını mutlaka kontrol edin.
2. Adım
Boyayı kirli saça uygulayın
Boya yapmadan önce saçlarınızı mümkünse bir-iki gün yıkamayın. Yıkanmış temiz saçlar, boyanın deriyi tahriş etmesine neden olabilir.
3. Adım
Alerji testi yapın
Boyadan ufak bir parça alıp kulağınızın arkasına ya da dirseğinizin iç kısmına sürerek, alerji testi yapın. Eğer cildinizde kaşıntı, kızarma ya da yanma hissederseniz, elinizdeki boyayı kesinlikle kullanmayın.
4. Adım
Önleminizi alın
Boyanın size ya da etrafınıza sıçramaması için, boynunuza bir havlu ya da önlük takın. Bulunduğunuz yere bir gazete serin ve ellerinize koruyucu eldiven giyin.
5. Adım
Boyayı hazırlayın
Oksidanlı sıvının içine, tüpteki boyayı sıkın ve bu iki maddeyi tamamen homojenleşinceye kadar karıştırın.
6. Adım
Saçınızı kremleyin
Satın aldığınız boya paketinin içinden “boya öncesi kremi” çıkmışsa, saç uçlarınıza sürün. Ayrıca cildinize bulaşacak boyayı daha rahat temizleyebilmek için önceden alnınıza, kulaklarınıza ve ensenize vazelin sürebilirsiniz.
7. Adım
Saçınızı tutamlara ayırın
Saçınızı bir tarak yardımıyla iyice tarayın ve tutamlara ayırın.
8. Adım
Boyayı sürüp bekleyin
Hazırladığınız krem boyayı, saçlarınızın arasına bölüm bölüm uygulayın. Önce saç diplerini boyayıp, boya talimatında yazan süre kadar bekleyin. En son saç uçlarını boyayın ve belirtilen süre kadar beklemeye devam edin.
9. Adım
Boyayı saçlarınıza yayın
Boyanın tüm saça nüfuz ettiğinden emin olmak için saçlarınızı ellerinizle karıştırın.
10. Adım
Saçınızı durulayın
Yeteri kadar bekledikten sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın. Saçınız krem boyadan tamamen arınmadan şampuan kullanmayın.
İPUCU
Bekleme süresi, saçınızın daha önce boyalı olup olmadığına ve boyanın rengine göre değişir. Bu yüzden talimatlara uyun. Aksi takdirde istenmeyen renk sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz.
11. Adım
Boya sonrası kremini sürün
Yıkanmış saçlara, boya sonrası bakım kremini sürün ve saçınızı tekrar durulayın. Ilık ısıya ayarlanmış fön makinesiyle saçlarınızı kurutun.
UYARI
Saçınızda kına varsa, boya kullanmayın. Kınalı saçın uzamasını bekleyin. Uzayan kısmı kestikten sonra, boyayı doğal saçınıza sürün.
Pek çok kadın için saçının rengi çok önemlidir. Siz de saçınızı kendi kendinize boyadıkça ustalık kazanacak, bu işten keyif alacaksınız.

Yorumlar