KADIN

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
33.919 kez izlendi
5 / 4.43 - 7 Oy
Gönder Sitene Ekle
Köpek sahibi olmanın faydalı olduğu artık bilinen bir gerçek. Tıpta, psikolojide, sosyal hayatta bu konu ile ilgili yapılan ciddi araştırmalar vardır. İnsanların hayatlarını daha zengin daha neşeli ve daha sağlıklı kılıyor.

Köpek sahibi olmak yanınızda her zaman bir arkadaşınızın olması, sizi karşılıksız seven bir canlının olması demek. Bu yüzden herhangi bir sevgi yoksunluğu çekmiyorsunuz. Köpekle büyüyen çocukların daha sevecen, daha pozitif olduğu da yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bir durum. Köpek sahibi olan ve çok stresli hayat süren, çok yoğun çalışan insanların köpek sahibi olmayan ve yine stresli hayat süren insanlara nazaran daha düşük tansiyonu oldukları ortaya çıkmıştır. Ayrıca çocukların aileyle bir sorun yaşadıklarında veya gerildiklerinde köpekleriyle vakit geçirerek sakinleştikleri ve aradıkları şefkati de köpeklerinde bulduklarını da biliyoruz.

Köpeklerimiz sayesinde düzenli egzersiz yaparız, her gün iki kere en az 20 dakikalık yürüyüş yaparız. ama bunu kendi kendimize yapamayız.

Yurt dışında hastanelerde yaşlıların ve çocukların hastalıklarını daha kolay ve daha hızlı atlatabilmesi için özel eğitimli köpeklerle bu hastalara terapiler uygulanıyor. Deprem gibi doğal afetleri önceden haber verip bir çok insanın hayatını kurtardığı da bilinen bir gerçek. Ayrıca başka bir avantajı da diğer insanlarla tanışmayı çok kolaylaştırıyor olmasıdır.

Yorumlar