KADIN

74.287 kez izlendi
5 / 5.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Evde fitness egzersizleri yapmak için gerekli olan aletlerden biri dumbelldır. 1,2,3 ya da 4 kiloya kadar dumbell kullanılabilir. Bunun yerine pet şişeyle veya bir poşetin içerisine ağırlık koyarak bile çalışabilirsiniz. Elinizde yeter ki sağlam tutabileceğiniz bir ağırlık olsun.

Pilates bandı (Thera-band) her yerden temin edilebilir ve kullanılabilir. Doğalgaz borularına monte edip veya kendi vücudumuza sabitleyip çok rahat bir şekilde tüm egzersizleri uygulayabiliriz.

Küçük overball hem sabitlemek, hem statik çalışmak, hem de bacak egzersizlerinde kullanılabilir. Pilates circle, overball gibi direnci fazla bir alettir, statik olabilir, dinamik kasılmalarda ve bacak egzersizlerinde uygulanabilir.

Şınav ve denge çalışması için çeşitli aparatlar vardır. Bu aparatları kullanarak hem bilekleri, hem de hareketin açısını rahat ayarlayabilmek mümkün olabilir.

Body bar, bir başka kullanılan aletlerdendir. Bunları her yerde bulmak mümkün olmayabilir. Bunun yerine süpürge kullanılabilir, ucuna herhangi bir ağırlık eklenip sabitlenebilir.

Evde basamak yoksa, step board kullanılabilir. Sadece adımlama yaparken değil, üst grubu çalıştırmada da kullanılabilir.

Sehpa da faydalanılabilecek malzemelerdendir. Bacak egzersizlerinde, adımlamalarda, hareket başlangıçlarında kullanılabilir.

Yerde yapılacak egzersizler için mat adı verilen bir malzeme kullanılması gerekir. Böylelikle daha yumuşak bir zemin elde edilir, her yerde bulunabilecek bir üründür.

Yorumlar