KADIN

14.631 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Evde egzersiz yaparken geniş bir alanda spor yapmaya dikkat edilmelidir. Spor yapılan alanın etrafında, düşüldüğü anda zarar verebilecek herhangi bir eşyanın olmaması gerekir.

Egzersiz yapılan ortam daha önceden havalandırılmış olmalıdır. Egzersiz esnasında çift taraflı cam kesinlikle açılmamalıdır, bu daha sonra sakatlanmalara yol açabilir.

O günkü psikoloji, uyku, beslenme durumu egzersizi etkileyen faktörlerdir. Vücudun iyi dinlenmiş olmalıdır, hareketi yaparken çalışılan kası düşünmek gerekir. Hareketler deneme - yanılma yöntemiyle yapılırsa, sakatlanma riski çok yüksektir. Özellikle bel çevresinde ve dizlerdeki sakatlıkların çoğu bu şekilde gerçekleşir.

Kişi kendisi hareket üretmeye çalışmamalıdır. Bu şekilde kası dengesiz biçimde çalıştırabilir, o zaman da sakatlanma riskine açık bir hale gelmiş olur.

Vücudun tek bir kas grubu çalıştırılmamalıdır. Vücudu bir bütün olarak ele almak ve bütün kas gruplarını çalıştırmak gerekir.

Antrenman sonrasında iyi bir esnetme yapmak gereklidir. Hatalardan bir tanesi çok fazla mekik yapılmasıdır. Sürekli öne doğru mekik yapıldığında, kalçadaki kemik öne doğru gelir ve karın ister istemez ileri doğru çıkmak zorunda kalır. Buradaki yağ eritilse bile şikayetler devam eder.

Yorumlar