KADIN

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
42.011 kez izlendi
5 / 3.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Evde köpek bakımını zorlaştıran etkenler köpeğin gürültücü olması, sürekli havlamasıdır. Bu durum bizi komşularla karşı karşıya da getirebilir, çok tüy dökmesi, çok iyi bir ırk olup enerjisini atamadığı için evde sorunlar yaratması olabilir. Bu durumda devreye yine eğitim giriyor. Bir köpek yavruluktan itibaren sosyalleştirilmiş ise eğitimle ve doğru egzersizle bir çok yerde ve insanlarla rahatsızlık vermeden yaşayabilir.

Tüy bakımından Labradolar biraz daha az tüy döktükleri için bakımı biraz daha rahattır, uyumlu ve akıllı bir köpek cinsidir. Küçük ırkların bakımı beslenmesi ve egzersize ihtiyaçları daha az olduğundan daha az zaman alır. Bu yüzden küçük ırklara doğru eğitildiği zaman, sosyalizasyonu iyi yapıldığı zaman daha rahat bakılabilir.

Papillon, Pomeranian, Cocker, Chihuahua, Yorkshire Terrier, Pug, Poodle ırkları evde rahatlıkla bakabileceğiniz köpeklerdir.

Yorumlar