KADIN

Eski sevgili ile nasıl arkadaş olunur?

15.950 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Eski sevgiliniz, aynı zamanda sizi çok iyi tanıyan bir sırdaş, bir eski dost gibidir. Ona karşı duyduğunuz aşk bitmiş, aranızdaki duygusal bağlılık son bulmuş olabilir ancak bu durum eski arkadaşınızı özlememeniz için her zaman engel değildir.
1. Adım
Neden ayrıldığınızı unutmayın
Eski sevgilinizle arkadaş olmadan önce duygusal durumunuzu ve kırgınlıklarınızı gözden geçirin. Nasıl ayrıldığınızı hatırlayın. Eğer eski sevgiliniz ile aldatma ya da şiddet sonucu ayrıldıysanız arkadaş olmanız doğru olmayacaktır.
İPUCU
Bu durum, insan ilişkilerinin tümünde geçerlidir. Size büyük haksızlık etmiş kişilerle yeniden arkadaşlık kurmak neredeyse imkansızdır.
2. Adım
Kendinize zaman tanıyın
İlişkinizin bitimi henüz çok yeniyse, kalbinizdeki yarayı sarmak için kendinize biraz zaman tanıyın. İçinizdeki arkadaşlık özlemi, zararlı bir alışkanlıktan ve boşluk hissinden ibaret olabilir.
3. Adım
Başka dostlarla görüşmeyi deneyin
Hayattaki tek arkadaşınız eski sevgiliniz değilse, diğer dostlarınıza da zaman ayırın. Onlarla gezin, eğlenin, bol bol sohbet edin ve mümkün olduğunca kafa dağıtmaya çalışın.
4. Adım
Ne istediğinizden emin olun
Eski sevgilinizle yeniden arkadaş olmayı denerken, onunla konuşarak her iki tarafın da “sadece arkadaşlık” istediğinden emin olun.
UYARI
Bu arkadaşlıkta taraflardan biri farklı bir beklenti içine girerse, sonradan yaşanacak muhtemel hayal kırıklıkları üzücü sonuçlara, duygusal yıkımlara neden olabilir.
5. Adım
Alışkanlıklarınızdan kurtulun
Eski alışkanlıklarınızdan kurtulun. Boşta bulunup onun elini tutmayın. Hormonlarınıza dur demeyi öğrenin. Asla eskiye dair özel konulardan konuşmayın. Onu “eski sevgili” değil, “yeni arkadaş” olarak görmeye çalışın.
6. Adım
Eğlenceli şeyler yapın
Karşınızda sizi çok iyi tanıyan bir eski dost olduğunu ve bu eski dostun sizden eskisi kadar çok şey beklemediğini düşünüp rahatlayın. Görüşmelerinizde eğlenmeyi ve eğlendirmeyi ön planda tutun.
7. Adım
Yeni ilişkinizi tehlikeye sokmayın
Yeni bir ilişkiniz olduğunda eski sevgilinizle görüşmeyi tamamen kesmeye çalışın. Çünkü yeni sevgiliniz bu durumu öğrendiğinde, kıskançlık krizlerine girecek, size güvensizlik duyacak ve belki de ilişkiyi sonlandıracaktır.
8. Adım
Yeni sevgilinizin sizi anlamasını beklemeyin
İlla ki eski sevgiliyle görüşmek istiyor, onunla aranızda duygusal bağ kalmadığından emin olabiliyorsanız, bu durumu yeni sevgilinizin asla kabul etmeyeceğinden de emin olun. Empati yapmaya çalışın.
9. Adım
Seçim yapın
İlişkinizi riske sokmak pahasına dahi eski sevgiliyle görüşmekten vazgeçemediyseniz, doğru olanı yapın ve eski ile yeni arasında bir tercihte bulunun.
İstisnalar olsa da eski sevgiliyle arkadaş kalmak, sonu fani bir süreçtir.

Yorumlar