KADIN

92.924 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Erkeklerin ve kadınların evlilikten beklentileri farklı farklıdır. Ama işin en ilginç tarafı evlilikten ne bekliyorsunuz sorusuna çiftlerin genelde çok da açık cevap verememesidir.

Toplumumuzda evlenmek, çocuk sahibi olmak, yuva kurmak geleneksel olarak çok yaşandığı için bunu bir ritüel gibi kabul eden çiftler evlilikteki beklentilerini oturup konuşma gereği duymuyorlar.

Hayatı kolaylaştırmak mı, birinin diğeri için önem arz eden tarafı mı bulmak, aynı evin içerisinde yaşanırken bir takım süreçleri mi oluşturmak, bunların mutlaka konuşulması gerekiyor.

Her halükarda o beklenti yerine gelmediği zaman, diğer kişinin yaşadığı hayal kırıklıkları ve o hayal kırıklığıyla beraber arada uçurumların açılmasıyla ciddi problemlerin yaşanacağı söylenebilir.

Kadının beklentisi ilgi, duygusal anlamdaki süreçleri belgeliyor denebilir, erkeğin beklentisi de yaşamını daha kolaylaştırmak olarak düşünülebilir. Ama kadın ve erkeğin evlilikteki ortak amaç çocuk sahibi olmak, nesillerini devam ettirebilecek bir şekilde uyumlu bir birlikteliği yakalamaktır.

Evlilik sürecinin içerisinde denge sağlanamazsa, hep ben kavramı önde tutulup ikisinin birlikteliğiyle biz kavramı oluşturulamazsa sağlıklı bir evlilikten bahsedemeyiz.

Yorumlar