KADIN

10.136 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Erkekler için şu diyet kesinlikle zayıflatır diyebileceğimiz bir diyet yoktur. Çünkü diyetin kişinin özelliklerine göre düzenlenmesi gerekir.

Fakat erkeklerin kas yapısı kadınlara göre daha fazla olduğundan ötürü, aslında protein ve sıvı ihtiyaçları da kadınlara göre daha fazladır.

Erkek diyet yaparken günde 2.5 - 3 litre kadar sıvı tüketmeli, bu sıvının büyük bir kısmı sudan karşılanmalıdır. Proteinli yiyecekler peynir, yumurta, süt, yoğurt, ayran gibi gıdalar, fazla yağlı olmayan et türleri, tavuk ve balık çeşitleri bir erkeğin diyetinde mutlaka var olmalıdır. Çünkü bu tarz yiyeceklerin olmaması, diyetin kas kaybıyla sonuçlanmasına neden olur.

Erkeklerin kasları daha fazla olduğu için, metabolik hızları daha yüksektir. Bu nedenle enerji üretimleri daha hızlı olur. Vücudun temel enerji kaynağı ise karbonhidratlardır. Bu nedenle erkeklerin karbonhidratsız diyet yapmaları vücutları açısından sağlıksız sonuçlar doğurabilir. Bir erkeğin diyetine mutlaka ekmek, pilav, makarna gibi tahıl ürünleri yer almalıdır. Fakat pirinç yerine bulgur, beyaz ekmek yerine tam tahıllı çavdar ekmekleri tercih edilmelidir.

Genelde erkekler çok fazla meyve ve sebze tüketmeyi sevmezler. Fakat düzenli ve sağlıklı bir zayıflama için gereklidir. Taze meyvelerden hoşlanmıyorlar ise kuru kayısı, kuru incir gibi kuru meyveler diyetlerinde yer almalıdır. Günlük bir kase kadar da olsa çiğ sebze tüketilmesi gerekir.

Yorumlar