KADIN

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
40.303 kez izlendi
5 / 4.50 - 4 Oy
Gönder Sitene Ekle
Her eğitmen için eğitimi en zor köpek muhtemelen yaşını doldurmuş, kötü alışkanlıkları oturmuş ve bu huylarla öz güvenini tam sağlamış köpeklerdir. Çünkü köpeğin yaşı ne kadar ilerlerse o kötü davranış o kadar oturur ve eğitimi daha zor, köpek için daha zor ve eğitmen için de daha meşakkatli olur.

Yavruluktan itibaren bütün köpeklerin eğitim ve sosyalizasyonu pozitif bir şekilde yapılırsa çoğu köpeğin eğitimi kolaydır. Fakat bazı köpekler genetik olarak itaat seviyesi düşük köpeklerdir.

Bunların başında da bizim milli köpeğimiz kangal gelir. Kangal saf bir ırktır, çoban köpeğidir ve bir görevi vardır. Sahibinden bağımsız karar verebilir bazen. Bunu yapması da gerekir, çünkü koruması gereken bir sürü vardır. Eğer o sürünün güvenliği tehlikedeyse ve sahibi ona devam et konutunu verdiyse o sürüyü durdurabilme hakkına sahiptir ve bu kararı alması gerekir.

Bunun dışında Sibirya kurtları biraz asi ve özgürlüklerine düşkündür. Eğer eğitimde baskıcı olunursa konsantrasyonlarını hemen yitirebilirler.

Huskyler yavruluktan itibaren sıkı bir eğitim almalıdır.

Bir de Dogo Arjantinolar yapı olarak hantal bir yapıya sahip oldukları için eğitimde biraz yavaş ve isteksiz kalabilirler. Bütün bunların dışında yavruluktan itibaren eğitim almış olsa da bir Alman çoban ya da bir Doberman itaati beklenmemelidir.

Yorumlar