KADIN

22.971 kez izlendi
5 / 4.00 - 4 Oy
Gönder Sitene Ekle
Dışarıdan bakıldığında tüm olayın teknenin başına geçip, boyalarla ebru yapmak şeklinde görülüyor olabilir, ancak bu işin 3 aşaması vardır.

Birincisi malzemelerin doğru şekilde, büyük bir sabır ve emekle hazırlanmasıdır. Eğer malzemeler doğru olmazsa güzel ebru yapma şansımız da ortadan kalkmaktadır. Bunlar, sıvının hazırlanması, boyanın ezilmesi ve terbiye edilmesi, fırçanın bağlanması gibi değişik aşamalardır.

Daha sonra da teknenin başına geçilir. Bir ebru yapmak için saatlerce uğraşıp doğru ayarları yakalamak gerekir. Tüm bunları arkanızda bıraktıktan sonra arzu ettiğiniz ebruları ortaya çıkartma şansınız olabilir. Bu işin en son aşaması da yapılmış olan ebruların sergilenmesidir.

Dikkat edilmesi gereken hususların başında, teknenin üzerine atılmış boyaların ne şekilde ezilip terbiye edildiği ve bunların ne şekilde öd ve su ayarlarının yapıldığıdır. Daha sonra bu boyaların kullanılma miktarı ve oluşturduğu basınç çok önemlidir. Bunlardan sonraki aşamada motiflerin olması gerektiği gibi gerçek ve doğru şekilde hayata geçirilmesidir.

Yorumlar