KADIN

11.769 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Evlilik teklifi geldikten sonra, ilk önce ailelerle birlikte görüşülerek düğün zamanına karar verilir. Daha sonra yaklaşık bir misafir sayısı listeleri çıkartıldıktan sonra, mekan arayışına geçilir.

Eğer nikah düğünün yapılacağı mekanda gerçekleştirilecekse, ilk önce tarih ve mekan belirlenmeli, buna göre resmi nikah işlemleri için başvuru yapılmalıdır.

Düğün planlamasında önemli olan bir kaç unsur vardır. Bunlar mekan seçimi ve menü seçimi, fotoğraf ve video çekimi, dekorasyon, müzik seçimi gibi unsurlardır.

Düğün planlaması yaparken ailelerle birlikte düğünün şekline, neler ikram edileceğine, gelen misafirlerin niteliklerine göre seçimler yapmaya dikkat edilmelidir.

Yaz aylarında evlenmek planlanıyorsa, mekanlar çoğunlukla yoğun olabilir. Özellikle hafta sonu tarihler isteniyorsa, mümkün olduğu kadar erken arayışa geçmekte fayda vardır.

Eğer hafta içi tarihler çiftlere uygun oluyorsa, ekonomik olacağı için avantajlıdır. Bu konuda endişe edilmemesi gerekir, misafirler düğünlere hafta arasında da gelmektedir.

Davetli listesi belirlendikten sonra, size ufak gelecek mekanları elemekte fayda vardır. İstenen düğün tarzına göre, düğün mekanlarıyla yavaş yavaş görüşmelere başlanabilir.

Yorumlar