KADIN

7.250 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Düğün planlaması yaparken dikkat edilecek bir kaç tane nokta vardır.

İlk başta mekan seçimiyle başlanır. Tarihlere, bütçeye ve kişi sayısına uygun bir mekan bulunur. Elimizde 3-4 tane alternatifimiz varsa eğer, onların içinden tek tek mekanlar ziyaret ederek elemelere başlayabiliriz. Seçenekler iki mekana düştükten sonra da, bu mekanların artılarını ve eksilerini ölçtükten sonra karar verilir.

Mekan seçildikten sonra nikah için başvuruda bulunulabilir. Eğer nikah o mekanda kıyılacaksa, bir an önce başvurup istediğiniz saati bulmaya çalışabilirsiniz.

Düğünü planlarken, mekanı seçtikten sonra menüyü belirlemek gerekir. Menüyü belirlerken, çoğunlukla misafirlerin yemeyi tercih edecekleri yemeklerden oluşan bir menü sunmaya dikkat edilmelidir. Menü fazla ağır olmamalıdır, çünkü herkes sağlığına dikkat etmektedir. Düğün eğer yaz aylarında oluyorsa, o zaman da kremalı yemeklerden kaçınılmalıdır.

Menüyü belirlerken, ekonomik bir kaç faktöre dikkat edilmelidir. Ara sıcak verilip verilmeyeceği, ana yemeğin dana eti veya tavuk eti olması, baştan kokteyl olup olmaması, içeceklerin sunumu gibi detaylar ekonomik olarak bunu etkileyecektir.

Menüyü düzenledikten sonra, fotoğraf ve video, müzik seçimleri, dekorasyon, ışıklandırma, gelin buketi ve arabası gibi işler vardır.

Fotoğraf ve video konusunda, daha önceden bu işi iyi yapmış olduğuna inandığınız firmalarla çalışabilirsiniz. Nikahta çekilecek fotoğrafların, herhangi bir aksilik durumunda tekrar yenilemeyeceğini hepimiz bilmekteyiz. Bu yüzden bunu çekecek olan kişilerin bu işi iyi yapmış olmasına dikkat edilmelidir.

Dekorasyon seçiminde, yıllardan beri hayal edilen çiçekler ve istenen dekor her ne ise ona yakın bir tercih yapılmalıdır. Gelin buketi seçiminde, buketin genel dekorla uyumlu olmasına özen gösterilmelidir.

Düğüne bir hafta kala müziği yapacak olan firmayla görüşülebilir. Müzik seçimi yaparken, misafirlerin genelinin seveceği ve eğleneceği müzikleri tercih etmekte fayda vardır.

Düğün planlaması yaparken bu unsurların her biri birbirinden önemlidir.

Yorumlar