KADIN

4.829 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Düğün pastası seçerken, pastanın rengi ve boyutu çok önemlidir. İki tip pasta vardır, bir tanesi gerçekten yapılmış bir pastadır, o pasta sahneye gelir ve pasta seremonisi yapılır daha sonra da aynı pasta dilimlenerek misafirlere ikram edilir.

Ama son yıllarda maket pastalar çok kullanılmaktadır. Her mekanın bir kaç tane maket pastası vardır, kendi zevkinize göre onlardan bir tanesini tercih edebilirsiniz. Bu durumda maket pastanın içinde sadece tek dilimlik bir gerçek pasta olacaktır. Siz onu kesermiş gibi yapacaksınız, ondan sonra da birbirinize yedireceksiniz. Daha önce hazırlanmış olan pasta da misafirlere ikram edilecektir.

Maket pasta seçerken, dekorasyon herhangi bir rengi kapsıyorsa, beyaz bir pastanın üstüne canlı çiçekler konulabilir. Ya da şeker hamuruyla yapılmış kendinden dekorlu ve renkli pastalar vardır, maket seçenekleri içerisinde bunlardan biri varsa onu da tercih edebilirsiniz.

Maket pasta da istenmiyorsa, o zaman son yıllarda ülkemizde sıkça yapılan renk renk cupcakeler kullanılabilir. Siz bir tanesini birbirinize yedirdikten sonra, diğer cupcakeler misafirlere dağıtılır.

Yorumlar