KADIN

10.293 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Düğünlerde takı seçimi yapılırken belirli unsurların öncelikle göz önünde bulundurulması gerekir. Düğünün nasıl bir ortamda yapılacağı büyük önem taşır.

Kır düğünlerinde daha sade kıyafetler tercih edileceği için, inci ağırlıklı takılar ön planda olabilir. İncinin etrafında ufak pırlantalar, gerdanlık, inci detaylı küpeler olabilir.

Salon düğünü yapılıyorsa, prenses tarzı daha kabarık gelinlikler söz konusuysa, böyle durumlarda da biraz daha şaşaalı, gerdanlık tipi, gelinliğin yakası V şeklindeyse ve göğüs dekoltesi varsa, bu durumlarda su şeklinde gelen, zincir detayı olmayan gerdanlıklar tercih edilebilir.

V şeklinde yakası olan bir gelinlik varsa, yuvarlak detaylı değil de V detaylı ve sade gerdanlıkların tercih edilmesini tavsiye ediyorum. Eğer ki gerdanlık çok fazla şaşaalı, gösterişli, taş detaylı bir gerdanlıksa, bu sefer kulaklarda çok fazla sarkan değil de biraz daha hem topuz saça yakışır, yüzü daha asil ve prensesvari gösteren sade küpeler olmasını tavsiye ediyorum.

Eğer ki gelinlik seçiminde biraz daha romantik ve eski çizgilere dayanan, Fransız tipi kreme yakın gelinlikler seçilirse, daha eskitme elmaslarla bezenmiş gerdanlıklar, gösterişli küpeler tercih edilebilir.

Asil görüntüyü bozmamak adına çok uzun ve abartılı küpeler kesinlikle olmamalı ve gerdanlık ağırlıklı olmalıdır. Eğer ki kıyafetinizin yakası, dantel gibi desenlerle kumaşlarla bezenmiş ve boyun kısmı kapalıysa, biraz daha gösterişli ama yine sabit küpelerin tercih edilmesini tavsiye ederim.

Tek taş ya da beş taş haricinde, herhangi bir yüzüğün takılması kesinlikle doğru değildir. Çünkü burada insanların gözü sizin ellerinizde olacaktır. Bu özel görüntüyü başka bir motifle bozmak doğru değildir.

Yorumlar