KADIN

Düğün için dekorasyon ve aydınlatma seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Sirel Coşar Sirel Coşar İşletmeci - Davet Organizatörü
5.418 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Dekorasyon, düğünde bütün gelinlerin en çok sevdiği ve hayal ettiği bölümdür.

Hayaliniz her ne ise, düğün mekanınızda ona göre olacaktır. Seçtiğiniz mekana göre dekorasyonda da değişiklikler olabilir. Örneğin; siz kır düğününü çok seviyor olabilirsiniz, ama kır düğününde süslemeyi ağır çiçeklerle değil kır çiçekleriyle yapmanız daha uygun olur.

Dolayısıyla düğünün olacağı mekana göre, çiçek ve renk seçimlerinin yapılmasını öneririm.

Çiçek seçimi yaparken ve renkleri belirlerken, mekana olduğu kadar sizin de ruhunuza uyması gerekir. Eğer siz pembeler, lilalar ve morlar tercih ettiyseniz, bunları tüm düğün mekanına yansıtabilirsiniz.

Beyaz sandalyeler ve beyaz örtülü masalar varsa, sandalyelerin arkasına bağlanacak minik kurdeleler sizin seçtiğiniz renklerde olabilir. Masa örtüsünde çiçekler ve mumlar, bütünlüğü bozmayacak şekilde aynı renklerde yer alabilir.

Aydınlatma, düğünlerde çok önemli bir faktördür. Bu sizin nasıl bir seçim yapacağınıza bağlıdır. Daha romantik bir atmosfer seçiyorsanız, o zaman çok yüksek ışık veren aydınlatma şeklinden kaçınmanız lazımdır. Düğünün yapıldığı alanda, gelin yolları diye adlandırılan ayaklı ve yüksek ögeler bulunacaktır, onlardan ışıklandırma yapılabilir.

Yorumlar