KADIN

2.524 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Bir gebe doğumda bir doula ile birlikte olmaya karar verdiğinde önce bir araştırma yapar. Mevcut doulalardan, herhangi biri yada birkaç tanesiyle isterse farklı farklı zamanlarda randevu alır.

Çalışmalarımın öncesinde bir kimya görüşmesi yapıyorum. Ücretsiz olan bu görüşme de anne adayı ve baba adayıyla tamamen sohbet içerikli birbirini tanıma ,doğum ve annenin doğum tercihleri,annenin korkuları üzerine kurulmuş bir görüşme yapıyorum. Olumlu bir cevap aldıktan sonra anne adayıyla hamilelik süresince 2 ya da 3 kez evinde calışıyoruz. Çalışmaları plan üzerinde ve baba ile birlikte yapıyoruz. Kesinlikle anne adayının doktoru ile tanışırım ve amacım doktorun işine karışmak değildir. Zaten bir doulanın böyle bir eğitimi, tecrübesi de yoktur.

Daha sonra annenin beklenen doğum tarihine göre doula nöbet tutmaya başlar. Çok önceden yapılmış önemli bir planım varsa anneyi bu durumdan haber eder ve mutlaka yedek bir doula ile anneyi tanıştırırım. Onunla da kimyası kaynaştıktan sonra da artık doğumu bekleriz ve lohusalık sürecimiz başlar."

Yorumlar