KADIN

11.741 kez izlendi
5 / 5.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Doğal bypass tedavisi için, vücudun belden aşağısına, baldırlar, uyluklar, kalçalar düzeyinde, bacakları kaplayacak genişlikte sargılar sarılır. Bu sargıların içerisinde hava torbaları vardır. Bu hava torbaları, hortumlarla basınç kompresörlerine bağlanır. Hastaya ayrıca elektro kardiyogram bağlanır. Kalbin ne zaman kasıldığını, ne zaman gevşediğini kaydederiz. Cihazın bilgisayarı yardımıyla, sarılan sargıların kalp atışlarının uygun zamanında şişmesini ve uygun zamanında boşalmasını sağlarız.

Hastanın kalbi dakikada kaç kere atıyorsa, o kadar kere bu sargılar şişer ve boşalır. Şiştiği zaman belden aşağısını sıkıştırır, gevşediği zaman bu sıkıştırma işi kalkar. Sıkıştırdığı zaman, adeleler ve adelelerin içerisindeki damarlar da sıkışır ve atardamar kanı kalp yönüne hareket eder. Kalpten çıkan ana atardamarın bulunduğu bölgede, aşağıdan gelen kanın bir yığılması olur. Bu da damarların genişlemesine, damarların uzantıları olan daha ince damarların da genişlemesine ve yeni kılcal damar oluşuyla kalbin damar ağzının zenginleşmesini sağlar.

Doğal bypass oluşumunun yanı sıra, hızlanmış kan akımıyla, atardamarların iç yüzeyinde yararlı bir masaj etkisi oluşur. Bu şekilde damar sertliğinin olması önlenir ve geciktirilir. Vücutta doğal kök hücre aktivitesini arttırarak hücre yenilenmesini sağlayıcı bir etkisi de vardır. Çok yönlü etki gösteren bir tedavi yöntemidir. En önemli etkisi kalpte damar ağını zenginleştirerek doğal bypasslar oluşturmak olduğu için, doğal bypass tedavisi adını veriyoruz. Ama kalp ritmiyle uyumlu bir uygulama olduğu için de, ritmik masaj tedavisi de diyoruz.

Yorumlar