KADIN

2.453 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Diyetin en önemli kilit noktarlarından bir tanesi porsiyon kontrolüdür.Yasaklardan kaçınmak yerine yediğimiz yiyeceklerin porsiyonlarını kontrol ederek; hem psikolojik olarak diyetin yapmanın getirdiği dezavantajlardan kurtulup hem her şeyi yiyerek kilo kaybedebiliriz.

Örneğin ilk olarak meyve grubunun porsiyonlarına dikkat etmemiz gerekmekte ya da yediğimiz makarna,tam buğdaydı tahıllar, et porsiyonları.. Hiç zaman aşırıya kaçmadan dengeli şekilde tükettiğimiz zaman her şeyi yiyerek kilo kaybetmek mümkündür.

Diyette hatalı ekmek tüketilmesi beyaz undan yapılan ekmek grubu ya da unlu mamüllerin aşırıya kaçılması anlamına gelmektedir. Onların içerisinde protein az miktarda,lif az miktarda ve vitamin mineraller az miktarda olduğu için kana hızlı bir şekilde karışır ve besin değeri daha düşük beslenmiş oluruz. Onların yerine daha sağlıklı alternatifleri,tam buğday unundan yapılmış; karabuğday, çavdar , tam tahıllı ekmek grubundan yapılmış ekmekleri tüketerek faydalı ekmekleri vücudumuza almış oluruz.

Yorumlar