KADIN

69.838 kez izlendi
5 / 5.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Diyet yapılırken en önemli kural, günde 3 saatten uzun aç kalmayacak şekilde, yaşam tarzına göre 4-6 öğün arasında beslenmedir.

Yatmadan 2 saat önce yemek yemeyi kesmek gerekmektedir. Akşam 6-7'den sonra yemek yememek gibi bir kural aslında günlük yaşantıya uygun bir şey değildir. Kişi o saatlerden sonra yemek yemeyi keserek çok hızlı zayıflayabilir, fakat normal düzenine döndüğünde verdiği kiloyu geri alacaktır. Buradaki en gerçekçi şey yatmadan 2 saat önce yemeyi kesmek kuralıdır.

Sıvı kullanımı çok önemlidir. Çünkü hem metabolizmamızın daha hızlı çalışmasını sağlar, hem de kilo verirken yakılan yağ hücrelerinin idrarla vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Bu nedenle günde mutlaka 1.5 - 2 litre su tüketilmesi gerekir.

Diyet düzeninde proteine yeteri kadar yer vermek gerekir. Eti, tavuğu, balığı, yumurtayı ya da peynir ve süt ürünlerini tamamen diyetten çıkartarak zayıflamaya çalışmak yapabileceğimiz en büyük yanlışlardan biridir.

4 ana besin grubu vardır; süt ürünleri, et ürünleri, tahıllar ve sebze - meyvelerdir. Günlük beslenme düzeninde, bu besin gruplarından mutlaka yeterli miktarda yer alması gerekir. Bu besin gruplarından birinin dışarıda kalması demek, aslında sağlıksız zayıflamak demektir.

Yorumlar