KADIN

16.727 kez izlendi
5 / 3.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Sağlıklı diyet uygulayan biri diyet esnasında çok fazla halsizlik yaşamaz. Eğer yaptığı diyet çok uzun süreli açlıklarla devam ediyorsa ya da kalorisi çok düşükse, tek çeşit besinle besleniliyorsa halsizlik olur.

Diyette yaşanan halsizliğin sebeplerinden biri de yetersiz sıvı tüketimidir. Çünkü mevcut vücut sıvısının yaklaşık yüzde 2'si kaybedildiğinde dahi, vücut halsiz düşmeye başlar. O yüzden diyetle halsiz kalınıyorsa, yapılan diyet kontrol edilmelidir. Sorunlar saptanmalı ve diyetin içerisinde mutlaka bir denge yaratılmalıdır.

Bunun dışında sıvı tüketimi kontrol edilmelidir. Bitki çayları, taze sıkılmış meyve suları, ayranla ve suyla almamız gereken litreleri tamamlamak gerekir.

Diyet yapan kişilerde, diyet yeterli ve çeşitli olsa bile kimi zaman psikolojik olarak da halsizlik yaşanabilir. Halsizliğin bir çok sebebi vardır. Uykusuzluk, uyku süresinin fazla uzun olması, diyetten daha önce olan ama anlaşılmayan mineral ve vitamin yetersizliklerinin bir bütün halinde değerlendirilmesi gerekir.

Yorumlar