KADIN

31.060 kez izlendi
5 / 3.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Ebeveynlerin, çocukların yaşadığı dikkat eksikliği konusunda bilgilenmelerinde fayda vardır. Çocukların da bu konuda çaba göstermesi, gelişimlerine katkıda bulunacaktır. Bunu geliştirmeye yönelik çalışmaların yapılacağını bilmesi, çocuğun katılımını olumlu etkileyecektir.

Evde yapılabilecek bazı oyunlar dikkat gelişimini olumlu etkileyebilir. Bunlar egzersiz olarak da kabul edilebilir. Bazı kelime oyunları oynanabilir. Bir kelimenin son harfiyle biten kelime türetme oyunu oynanabilir. Bunun dışında beraber seçilecek bir kitabın içindeki paragrafında yer alan belirli bir harfin yuvarlak içine alınması gibi egzersizler yapılabilir. Üzerinde çeşitli desenlerin olduğu kartlar hazırlanabilir, bunlarla egzersizler düzenlenebilir.

Dikkat eksikliği olan çocuklar yönergeleri takip etmekte zorlanabilirler. O yüzden çocuğa bir yönlendirmede bulunduğunuzda, mutlaka yanına giderek söylemeniz gerekebilir. Verilen görevde birkaç aşama söz konusuysa, çocuğun bunu anladığından emin olmanız gerekmektedir. Kısa komutlar halinde verip, tekrarlayıp anladığından emin olmak, bu çocukların aldıkları görevleri daha kolay yerine getirmelerini sağlayacaktır.

Yorumlar