KADIN

4.869 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Doğru beslenme alışkanlıkları ve etkili diş fırçalama yöntemleriyle, çürüklerin oluşumunda önemli adımlar atılabilir fakat bazen bunlar da yetersiz olabilir.

Çünkü özellikle çocukların azı dişlerinin çiğneyici yüzeylerinde derin girintiler oluşmaktadır. Bu girintiler yapısaldır, kimisinde daha derin olabilir. Bu girintiler, yemeklerden sonra besinlerin oralarda depolanmasını sağlar. Eğer sizin girintileriniz derinse ve fırça kılınız o derinliğin tabanına kadar ulaşamıyorsa, fırçalama etkisiz sayılmaktadır.

Bu parçalar, bir solüsyon yardımıyla iyice temizlenir, içlerine akışkan bir madde sıkılır ve ışıkla dondurulur. Böylece dişlerin içerisinde girintiler kalmaz, artık orada besin birikimi yaşanmaz. Bu sayede buradaki çürük oluşumu görülmez.

Diğer çürükten korunma yöntemi için hekimlerden alınabilecek yardım ise flor uygulamalarıdır. Flor, dişin yapısına katılır. Kalsiyum fosfat olan dişin yapısı, flor eklendiğinde kalsiyum florur olmaktadır. Kalsiyum florur asitler karşısında daha zor çözülür.

Bu uygulamalar yardımcı koruyucu yöntemlerdir, düzenli fırçalama alışkanlıkları yerine getirilmezse maalesef etkilerini kaybederler.

Yorumlar